سفارش تبلیغ
صبا
  • + به بعضی ها باید گفت *نقد می‌کنی یا نق می‌زنی؟!*انتقاد کردن این است که شما یک نقطه‌ى منفى را پیدا کنید، با تکیه‌ى بر نقطه‌ى مثبتى که وجود دارد، آن نقطه‌ى منفى را نشان بدهید و مغلوب کنید.اما نق زدن یعنی آدم یک نقطه‌ى منفى را بگیرد، همین طور هى بنا کند آن را تکرار کردن.
  • + "آخوند خراسانی از آقای نخودکی خواست که او را موعظه کند. آقای نخودکی گفت: آقای آخوند گفت مرنجان را فهمیدم یعنی کسی را اذیت نکنم. ولی مرنج یعنی چی ؟ چطور میتوانم ناراحت نشوم. مثلا وقتی بفهمم کسی مرا غیبت کرده یا فحش داده چطور نباید برنجم؟ اقای نخودکی گفت: علاج آن است که خودت را کسی ندانی. اگر خودت را کسی ندانستی دیگر نمی رنجی. "
  • + دقت کردین !؟ قصه‌ها واسه ” بیدار کردن ” آدما نوشته شده اما ما واسه ” خوابیدن ” ازشون استفاده می‌کنیم !
  • + خدا نکند برسیم به جایی که برایمان* « از دست دادن »* از *« دست دادن »* عادی تر شود ...
  • + بیچاره *گل فروش* تنها کسی است که،وقتی با *گل* وارد خانه میشود همه *غمگین* میشوند...
  • + بوی *دود* می آید به گمانم جمـــــاعتی پای *دنــیــــــآی مجآزی* می سوزانند عمــــــــــر خویش را!!! مارو میگه هااا :(
  • + موشی در خانه صاحب مزرعه تله موشی دید. به مرغ و گوسفند و گاو خبر داد. همه گفتند تله موش مشکل توست به ما ربطی ندارد! ماری در تله افتاد و زن مزرعه دار را گزید. از مرغ برایش سوپ درست کردند. گوسفند را برای عیادت کنندگان سر بریدند. گاو را هم برای مراسم ترحیم کشتند! و در این مدت موش از سوراخ دیوار نگاه می کرد و به مشکلی که به دیگران ربط نداشت فکر می کرد!:)
  • + مو سر زمین بودم *با تراکتور* - بعد جنگ رفتم سر همو زمین *بی تراکتور *( عباس در آژانس شیشه ای )
  • + گاهی آدم میماند بین بودن یا نبودن! به رفتن ک فکر می کنی اتفاقی می افتد که منصرف می شوی… میخواهی بمانی، رفتاری می بینی که انگار باید بـــروی! این بلاتکلیفی خودش کلــــی* جهنـــــــــــــــم* است
  • + دعای باران چرا؟ دعای صبر بخوان این روزها دلها تشنه ترند تا زمین خدایا کمی صبر ببار

جنگل بلوط!

این روزها در برخی محافل خصوصی صحبت از رییس جمهور و سخنان ایشان در مجلس است. صحبت از جنگل های زاگرس و زمین هایی که میتواند نوید یک کشاورزی پر رونق را بدهد و دست هایی که مانع تحقق ایجاد شغل هایی از گونه نگهبانان جنگل های بلوط میگردد. چندی پیش مقاله ای در مورد سیاست های اقتصادی روزولت خواندم.

به هنگامیکه روزولت رییس جمهور امریکا بود به علت سیاست های بد اقتصادی میلیون ها نفر بیکار شده بودند و شرکت های بزرگ ورشکست میشدند و مغازه ها پر از کالا بودند اما کسی را یارای خرید این اجناس نبود. روزولت در مخمصه بدی گرفتار آمده بود و چاره ای جز چاپ اسکناس نداشت و این اولین بار بود که یک رئیس جمهور دستور چاپ اسکناس بدون پشتوانه را صادر میکرد. اما از آنجاییکه این اسکانس های بدون پشتوانه باعث ایجاد تورم میشدند رئیس جمهور را به فکر ایجاد شغل های کاذب انداخت و اینگونه بود که کارهایی همچون جاده صاف کن و جنگل مرتب کن خلق شد که بنوعی مردم را با این پولهای بدون پشتوانه سر کار میگذاشت و ضمن ایجاد اشتغال ، بار دیگر به مردم قدرت خرید می بخشید و فروشگاه ها هم رونق میگرفت و اینگونه بود که دوباره کارخانه ها به کار افتادند و رکود اقتصاد شکسته شد اما اسکناس های اضافی همچنان باقی ماند و کسی برا جمع آوری آنها اقدامی نکرد و وجود همین اسکناس های اضافی خود باعث تشدید تورم شد و شاید این اولین تورم تاریخ است.

شغل هایی که توسط روزولت ایجاد شدند یکی جاده صاف کن و دیگری جنگل مرتب کن بودند که بسیار شبیه نگهبانی از جنگل های بلوط منطقه زاگرس است که توسط دکتر احمدی نژاد به نمایندگان مجلس پیشنهاد شد. و اگر این قسمت مقاله صحیح بوده باشد پس باید به دنبال قسمت اول آن هم باشیم یعنی چاپ بدون پشتوانه اسکناس و این هم زیاد دور از ذهن نیست چرا که اگر به نظریات اقتصاد دانان در این چند سال توجه کنیم متوجه میشویم مبالغی که از یارانه ها برای دولت صرفه جویی شد بسیار کمتر از مبلغی بود که دولت به همین منظور ب خانواده ها می پرداخت و این تفاوت را شاید بگونه ای جبران نمودند که اکنون با تورمی مثال زدنی خود را نشان داده است.

داوری در این مورد با شما خوانندگان گرامی. بنده به عنوان یک ایرانی امید وارم دولت دکتر احمدی نژاد در این چند ماهه باقی مانده از عمرش اقتصاد را به مسیر واقعی خود برساند .  دیدگاه:()
نوشته شده در تاریخ   پنج شنبه 91 دی 28   در ساعت 1:37 عصر   بدست نصیر ناصرنیا 
________________
______
__
 
بازدید امروز : [41] ، دیروز: [59] ، کل بازدیدها:[580340]

استفـاده از مطالب این وبـلاگـ، در وبگاه های دیگر، با ذکر منبـع و البتـه حفظ امـانت، بلامانع می باشد.