سفارش تبلیغ
صبا
  • + به بعضی ها باید گفت *نقد می‌کنی یا نق می‌زنی؟!*انتقاد کردن این است که شما یک نقطه‌ى منفى را پیدا کنید، با تکیه‌ى بر نقطه‌ى مثبتى که وجود دارد، آن نقطه‌ى منفى را نشان بدهید و مغلوب کنید.اما نق زدن یعنی آدم یک نقطه‌ى منفى را بگیرد، همین طور هى بنا کند آن را تکرار کردن.
  • + "آخوند خراسانی از آقای نخودکی خواست که او را موعظه کند. آقای نخودکی گفت: آقای آخوند گفت مرنجان را فهمیدم یعنی کسی را اذیت نکنم. ولی مرنج یعنی چی ؟ چطور میتوانم ناراحت نشوم. مثلا وقتی بفهمم کسی مرا غیبت کرده یا فحش داده چطور نباید برنجم؟ اقای نخودکی گفت: علاج آن است که خودت را کسی ندانی. اگر خودت را کسی ندانستی دیگر نمی رنجی. "
  • + دقت کردین !؟ قصه‌ها واسه ” بیدار کردن ” آدما نوشته شده اما ما واسه ” خوابیدن ” ازشون استفاده می‌کنیم !
  • + خدا نکند برسیم به جایی که برایمان* « از دست دادن »* از *« دست دادن »* عادی تر شود ...
  • + بیچاره *گل فروش* تنها کسی است که،وقتی با *گل* وارد خانه میشود همه *غمگین* میشوند...
  • + بوی *دود* می آید به گمانم جمـــــاعتی پای *دنــیــــــآی مجآزی* می سوزانند عمــــــــــر خویش را!!! مارو میگه هااا :(
  • + موشی در خانه صاحب مزرعه تله موشی دید. به مرغ و گوسفند و گاو خبر داد. همه گفتند تله موش مشکل توست به ما ربطی ندارد! ماری در تله افتاد و زن مزرعه دار را گزید. از مرغ برایش سوپ درست کردند. گوسفند را برای عیادت کنندگان سر بریدند. گاو را هم برای مراسم ترحیم کشتند! و در این مدت موش از سوراخ دیوار نگاه می کرد و به مشکلی که به دیگران ربط نداشت فکر می کرد!:)
  • + مو سر زمین بودم *با تراکتور* - بعد جنگ رفتم سر همو زمین *بی تراکتور *( عباس در آژانس شیشه ای )
  • + گاهی آدم میماند بین بودن یا نبودن! به رفتن ک فکر می کنی اتفاقی می افتد که منصرف می شوی… میخواهی بمانی، رفتاری می بینی که انگار باید بـــروی! این بلاتکلیفی خودش کلــــی* جهنـــــــــــــــم* است
  • + دعای باران چرا؟ دعای صبر بخوان این روزها دلها تشنه ترند تا زمین خدایا کمی صبر ببار

آنجا که سبقت از هر طرف مجاز است

بسم الله الرحمن الرحیم

گاهی سبقت گرفتن خطرناک هست و جرم محسوب می شود اما گاهی برای رسیدن به یک هدف مقدس از هرطرف سبقت بگیری خوبه و اتفاقا پاداش بزرگی بخاطرش میدهند.

گاهی هشدار می دهند که سبقت نگیریم و گاهی انسان را ترغیب می کنند به سبقت گرفتن. باید همیشه آماده باشیم . باید دیدمان را خدایی کنیم تا مثل او ببیبنیم یعنی هرچه او می گوید همان کنیم و بس ، نه اینکه هرچه نفس می گوید.

وقتی دیدمان خدایی شد ، سبقتها را می فهمیم و حرکتها را کنترل می کنیم . می فهمیم کجا باید سرعت را زیاد کنیم حتی بیشتر از 120 کلیومتر در ساعت و درک می کنیم کجا باید سرعت خود را کم کنیم حتی کمتر از 10 کیلومتر در ساعت .

آنجا که سبقت گرفتن ترغیب است و تشویق حتی بیشتر از حد مجاز :

سابِقُوا إِلی مَغْفِرَةٍ مِنْ رَبِّکُمْ وَ جَنَّةٍ عَرْضُها کَعَرْضِ السَّماءِ وَ اْلأَرْضِ

سبقت بگیرید برای رسیدن به مغفرتی از پروردگارتان و بهشتی که پهنایش همچون پهنای آسمان و زمین است.

و اینجاست که در مغفرت و بهشتِ رضای او ، مسیر حرکت ،‌بیش از حد گسترده می شود و دیگر خطری برای سبقت گرفتن نیست . پس تا مغفرت و جنت او سابقوا .  دیدگاه:()
نوشته شده در تاریخ   چهارشنبه 91 تیر 21   در ساعت 8:14 صبح   بدست سید مرتضی 
________________
______
__
 
بازدید امروز : [60] ، دیروز: [49] ، کل بازدیدها:[573731]

استفـاده از مطالب این وبـلاگـ، در وبگاه های دیگر، با ذکر منبـع و البتـه حفظ امـانت، بلامانع می باشد.