سفارش تبلیغ
صبا
  • + به بعضی ها باید گفت *نقد می‌کنی یا نق می‌زنی؟!*انتقاد کردن این است که شما یک نقطه‌ى منفى را پیدا کنید، با تکیه‌ى بر نقطه‌ى مثبتى که وجود دارد، آن نقطه‌ى منفى را نشان بدهید و مغلوب کنید.اما نق زدن یعنی آدم یک نقطه‌ى منفى را بگیرد، همین طور هى بنا کند آن را تکرار کردن.
  • + "آخوند خراسانی از آقای نخودکی خواست که او را موعظه کند. آقای نخودکی گفت: آقای آخوند گفت مرنجان را فهمیدم یعنی کسی را اذیت نکنم. ولی مرنج یعنی چی ؟ چطور میتوانم ناراحت نشوم. مثلا وقتی بفهمم کسی مرا غیبت کرده یا فحش داده چطور نباید برنجم؟ اقای نخودکی گفت: علاج آن است که خودت را کسی ندانی. اگر خودت را کسی ندانستی دیگر نمی رنجی. "
  • + دقت کردین !؟ قصه‌ها واسه ” بیدار کردن ” آدما نوشته شده اما ما واسه ” خوابیدن ” ازشون استفاده می‌کنیم !
  • + خدا نکند برسیم به جایی که برایمان* « از دست دادن »* از *« دست دادن »* عادی تر شود ...
  • + بیچاره *گل فروش* تنها کسی است که،وقتی با *گل* وارد خانه میشود همه *غمگین* میشوند...
  • + بوی *دود* می آید به گمانم جمـــــاعتی پای *دنــیــــــآی مجآزی* می سوزانند عمــــــــــر خویش را!!! مارو میگه هااا :(
  • + موشی در خانه صاحب مزرعه تله موشی دید. به مرغ و گوسفند و گاو خبر داد. همه گفتند تله موش مشکل توست به ما ربطی ندارد! ماری در تله افتاد و زن مزرعه دار را گزید. از مرغ برایش سوپ درست کردند. گوسفند را برای عیادت کنندگان سر بریدند. گاو را هم برای مراسم ترحیم کشتند! و در این مدت موش از سوراخ دیوار نگاه می کرد و به مشکلی که به دیگران ربط نداشت فکر می کرد!:)
  • + مو سر زمین بودم *با تراکتور* - بعد جنگ رفتم سر همو زمین *بی تراکتور *( عباس در آژانس شیشه ای )
  • + گاهی آدم میماند بین بودن یا نبودن! به رفتن ک فکر می کنی اتفاقی می افتد که منصرف می شوی… میخواهی بمانی، رفتاری می بینی که انگار باید بـــروی! این بلاتکلیفی خودش کلــــی* جهنـــــــــــــــم* است
  • + دعای باران چرا؟ دعای صبر بخوان این روزها دلها تشنه ترند تا زمین خدایا کمی صبر ببار

در کجای عدالت بهداشت عمومی ایستاده ایم!؟

از میراب عطش در این وبکده به حق یا ناحق به عنوان فردی ارزشی یاد میشود که دارای ایده ها و تفکراتی مخصوص خویش است. این تفکرات میگویند با حفظ ارزشها برسیم به آنچه که لایق یک ایران معتقد و مدرن است. وقتی وزیر بهداشت میگوید ایران و پاکستان عقب تر از همه در پوشش هزینه های درمان هستند ،کمی برایم غیر قابل باور مینماید اما وقتی به منبع خبر نگاه میکنم متوجه میشوم این خبر از سوی پایگاه اطلاعرسانی وزارت بهداشت منتشر شده است و توضیحات بیشترش اینگونه است که خانم وزیر در اجلاس روسای دانشگاه های علوم پزشکی اینگونه ادامه داده است که:یکی از شاخص های مهم عدالت در سلامت، میزان پرداخت از جیب مردم برای سلامت است که در دنیا به طور متوسط 18 درصد و در کشور ما 54 درصد است و از این نظر ایران و پاکستان از همه کشورها عقب تر هستند ، و این یعنی که بیش از نیمی از هزینه های درمانی از جیب مردم پرداخت میشود در حالیکه یکی از ارکان مهم در سرانه عدالت پرداخت های کمتر از 20 درصد است. پس مشکل در کجا بوده و چرا در حالیکه طبق برنامه پنجم توسعه باید این مقدار به 30 درصد میرسید اما قدم اساسی در این رابطه برداشته نشده و همچنان بار اصلی بهداشت و درمان به عهده مردم است!؟  دیدگاه:()
نوشته شده در تاریخ   دوشنبه 91 مرداد 16   در ساعت 9:15 عصر   بدست نصیر ناصرنیا 
________________
______
__
 
بازدید امروز : [45] ، دیروز: [59] ، کل بازدیدها:[580344]

استفـاده از مطالب این وبـلاگـ، در وبگاه های دیگر، با ذکر منبـع و البتـه حفظ امـانت، بلامانع می باشد.