سفارش تبلیغ
صبا ویژن
  • + به بعضی ها باید گفت *نقد می‌کنی یا نق می‌زنی؟!*انتقاد کردن این است که شما یک نقطه‌ى منفى را پیدا کنید، با تکیه‌ى بر نقطه‌ى مثبتى که وجود دارد، آن نقطه‌ى منفى را نشان بدهید و مغلوب کنید.اما نق زدن یعنی آدم یک نقطه‌ى منفى را بگیرد، همین طور هى بنا کند آن را تکرار کردن.
  • + "آخوند خراسانی از آقای نخودکی خواست که او را موعظه کند. آقای نخودکی گفت: آقای آخوند گفت مرنجان را فهمیدم یعنی کسی را اذیت نکنم. ولی مرنج یعنی چی ؟ چطور میتوانم ناراحت نشوم. مثلا وقتی بفهمم کسی مرا غیبت کرده یا فحش داده چطور نباید برنجم؟ اقای نخودکی گفت: علاج آن است که خودت را کسی ندانی. اگر خودت را کسی ندانستی دیگر نمی رنجی. "
  • + دقت کردین !؟ قصه‌ها واسه ” بیدار کردن ” آدما نوشته شده اما ما واسه ” خوابیدن ” ازشون استفاده می‌کنیم !
  • + خدا نکند برسیم به جایی که برایمان* « از دست دادن »* از *« دست دادن »* عادی تر شود ...
  • + بیچاره *گل فروش* تنها کسی است که،وقتی با *گل* وارد خانه میشود همه *غمگین* میشوند...
  • + بوی *دود* می آید به گمانم جمـــــاعتی پای *دنــیــــــآی مجآزی* می سوزانند عمــــــــــر خویش را!!! مارو میگه هااا :(
  • + موشی در خانه صاحب مزرعه تله موشی دید. به مرغ و گوسفند و گاو خبر داد. همه گفتند تله موش مشکل توست به ما ربطی ندارد! ماری در تله افتاد و زن مزرعه دار را گزید. از مرغ برایش سوپ درست کردند. گوسفند را برای عیادت کنندگان سر بریدند. گاو را هم برای مراسم ترحیم کشتند! و در این مدت موش از سوراخ دیوار نگاه می کرد و به مشکلی که به دیگران ربط نداشت فکر می کرد!:)
  • + مو سر زمین بودم *با تراکتور* - بعد جنگ رفتم سر همو زمین *بی تراکتور *( عباس در آژانس شیشه ای )
  • + گاهی آدم میماند بین بودن یا نبودن! به رفتن ک فکر می کنی اتفاقی می افتد که منصرف می شوی… میخواهی بمانی، رفتاری می بینی که انگار باید بـــروی! این بلاتکلیفی خودش کلــــی* جهنـــــــــــــــم* است
  • + دعای باران چرا؟ دعای صبر بخوان این روزها دلها تشنه ترند تا زمین خدایا کمی صبر ببار

دونگ یی های جامعه ی ما!

سریالهای کره ای که در رسانه ی ملی و عمدتا در شبکه 3 سیما پخش میشود،گویی فقط برای مردم ایران ساخته میشودند!اما کاش  نه صرفا به خاطر افسانه بودنشان بلکه نظم و ترتیب و رفتارشان مورد توجه دستگاههای نظارتی و حکومتی ما قرار میگرفت!

خواندن چند نکته ی ظریف در مورد شباهت ها و تفاوت های این سریال با سیستم حکومتی ما  خالی از لطف نیست :

یکی از نکاتی که شباهت بسیار زیادی با سیستم مدیریتی کشور ما دارد بُرنده بودن ندیمه های هر یک از شخصیتهای حکومتی است..دقیقا نقشی که آبدارچی یا خدمتگزار در هر اداره دارد!خیلی از مواقع ارباب رجوع میتواند با زیر میزی دادن به یک آبدارچی سیر یک هفته ای کار خود را ظرف 1 روز طی کند..

نکته بعدی که باعث شکل گیری این افسانه شده است و به وفور در مملکت ما به چشم میخورد،خیانت نزدیک ترین افراد به امپراتور نسبت به ایشان است!با یک تفاوت بسیار مهم که آخر سریال حق به حق دار خواهد رسید اما گویی در سیستم نظارتی و بازرسی ایران هیچ گاه شخص خیانت کار نه تنها معرفی نمیشود بلکه دستگیر هم نخواهد شد!مسئه ای که روزانه تیتر روزنامه ها و خبرگزاری های ما میشود:پناهنده شدن همسر فلان مسئول به آمریکا!اختلاس چند هزار میلیاردی توسط فلان شخص مسئول و ناپدید شدن وی!

نکته ی بعدی اهمیت دادن به آقازاده هاست!یک پیرمرد 60 ساله ی عالم که عمرش را وقف تحصیل و علم اموزی کرده ، موظف است به یک آقازاده ی 6 ساله احترام بگذارد!با این تفاوت که در این افسانه اگر این آقازاده ی 6 ساله مرتکب خطایی شود که نگرانی مردمش را به دنبال داشته باشد تنبیه خواهد شد !

یکی از نکات حایز اهمیت این سریال نقش بسیار مهم زنان در سیاست کشورشان  است.مسئله ای که از چندین سریال پخش شده در افسانه های کره ای از اهم موضوعات بوده،نقش کلیدی یک زن در تعالی جامعه و سیاست و فرهنگ آن دوران است.آنها یانگوم و دونگ یی با درایتشان را الگوی زنانشان قرار میدهند!آنوقت ما با تکیه بر بانوی بزرگوار اسلام حضرت زهرا (س)دختر یاغی یک خانواده ی مذهبی را در تکیه بر بادمان نشان میدهیم!تا ثریا میسازیم تا به همه ثابت کنیم یک زن چادری میتواند آنقدر بلغزد تا خورد شود!و آن میشود که در مجلس شورای اسلامی یک وزیر زن برای رای اعتماد گرفتن مضحکه ی عام و خاص و رسانه ها میشود!

نکته ی بعدی این سریال پایبندی افراد به حزبی ایست که عضو آن هستند!موضوعی که نه تنها در کشور ما رعایت نمیشود بلکه کم کم به سمتی گرایش پیدا میکنیم که با هر دوره ریاست جمهوری به سویی رویم که منافعمان در آن  است!

یکی از مسائل جالب این سریال پخش شدن سریع خبر در قصر است!ملکه به هوش آمده در مدت 2 ثانیه ندیمه همین خبر را به امپراتور میرساند!امشب با خودم فکر کردم اگر سیستم اتوماسیون و بخشنامه ای ارگان های ما همینطور بود،نباید خبری که آقای بهمنی  در مورد ضامن وامهای ازدواج در 2-3 ماه گذشته اعلام کرده هنوز به گوش بانک ها نرسیده باشد!

نکته ی بعدی هماهنگی مسئولین در تصمیم هاست!نه مثلا رسانه ی ملی چندین ماه برای شکستن مافیای فوتبال تبلیغات کند بعد با یک  سخنرانی آقای رییس تمام رشته ها پنبه شود! (+)

امید است فقط با پخش یک سریال هدفمان گذراندن وقت و مشغولیتهای زمانی نباشد!کاش کمی از بقیه نه در مورد مسائل دینی بلکه در موارد وجدانی درس عبرت گیریم!

   دیدگاه:()
نوشته شده در تاریخ   چهارشنبه 91 مهر 26   در ساعت 9:47 عصر   بدست توحیدی 
________________
______
__
 
بازدید امروز : [16] ، دیروز: [143] ، کل بازدیدها:[630627]

استفـاده از مطالب این وبـلاگـ، در وبگاه های دیگر، با ذکر منبـع و البتـه حفظ امـانت، بلامانع می باشد.