سفارش تبلیغ
صبا ویژن
  • + به بعضی ها باید گفت *نقد می‌کنی یا نق می‌زنی؟!*انتقاد کردن این است که شما یک نقطه‌ى منفى را پیدا کنید، با تکیه‌ى بر نقطه‌ى مثبتى که وجود دارد، آن نقطه‌ى منفى را نشان بدهید و مغلوب کنید.اما نق زدن یعنی آدم یک نقطه‌ى منفى را بگیرد، همین طور هى بنا کند آن را تکرار کردن.
  • + "آخوند خراسانی از آقای نخودکی خواست که او را موعظه کند. آقای نخودکی گفت: آقای آخوند گفت مرنجان را فهمیدم یعنی کسی را اذیت نکنم. ولی مرنج یعنی چی ؟ چطور میتوانم ناراحت نشوم. مثلا وقتی بفهمم کسی مرا غیبت کرده یا فحش داده چطور نباید برنجم؟ اقای نخودکی گفت: علاج آن است که خودت را کسی ندانی. اگر خودت را کسی ندانستی دیگر نمی رنجی. "
  • + دقت کردین !؟ قصه‌ها واسه ” بیدار کردن ” آدما نوشته شده اما ما واسه ” خوابیدن ” ازشون استفاده می‌کنیم !
  • + خدا نکند برسیم به جایی که برایمان* « از دست دادن »* از *« دست دادن »* عادی تر شود ...
  • + بیچاره *گل فروش* تنها کسی است که،وقتی با *گل* وارد خانه میشود همه *غمگین* میشوند...
  • + بوی *دود* می آید به گمانم جمـــــاعتی پای *دنــیــــــآی مجآزی* می سوزانند عمــــــــــر خویش را!!! مارو میگه هااا :(
  • + موشی در خانه صاحب مزرعه تله موشی دید. به مرغ و گوسفند و گاو خبر داد. همه گفتند تله موش مشکل توست به ما ربطی ندارد! ماری در تله افتاد و زن مزرعه دار را گزید. از مرغ برایش سوپ درست کردند. گوسفند را برای عیادت کنندگان سر بریدند. گاو را هم برای مراسم ترحیم کشتند! و در این مدت موش از سوراخ دیوار نگاه می کرد و به مشکلی که به دیگران ربط نداشت فکر می کرد!:)
  • + مو سر زمین بودم *با تراکتور* - بعد جنگ رفتم سر همو زمین *بی تراکتور *( عباس در آژانس شیشه ای )
  • + گاهی آدم میماند بین بودن یا نبودن! به رفتن ک فکر می کنی اتفاقی می افتد که منصرف می شوی… میخواهی بمانی، رفتاری می بینی که انگار باید بـــروی! این بلاتکلیفی خودش کلــــی* جهنـــــــــــــــم* است
  • + دعای باران چرا؟ دعای صبر بخوان این روزها دلها تشنه ترند تا زمین خدایا کمی صبر ببار

ترویج ماکیاولیسم در کتاب دین و زندگی

"هدف، وسیله را توجیه می‌کند" این جمله معروف، نمای مختصر و نسبتاً کاملی از اصول سیاست در اندیشه ماکیاول است. اندیشمندی که به خاطر این نظریه، بیش از آن که معروف باشد، مذموم است.

جالب و البته تأسف‌بار این که اندیشه ماکیاولیسم در کتاب درسی به دانش‌آموزان این مملکت تعلیم داده می‌شود.

شاید باور نکنید، اما جمله‌ای که در ادامه می‌نویسم، عین جمله کتاب دین و زندگی دوره پیش‌دانشگاهی، درس مشترک کلیه رشته‌هاست؛ چاپ 1392:

"حسن فاعلی به طور طبیعی حسن فعلی را به دنبال می‌آورد". (دین و زندگی، ص 33، سطر 18)

فارسی این جمله آن است که اگر هدف شما خوب و مقدس باشد، حتماً کار شما هر شکلی داشته باشد، خوب است!!!!!! و مگر ماکیاولیسم حرفی غیر از این دارد؟!

بله، یک قطار اسم پرطمطراق دکتر و حجة الاسلام به عنوان شورای برنامه‌ریزی، و نام دو نفر دکترای حوزه و دانشگاه به عنوان مؤلف، نتیجه‌اش آموزش این تفکر انحرافی به عنوان مبنای اندیشه ماکیاولیسم مذهبی در کتاب درسی است.

و بیچاره دانش‌آموزانی که باید با نهایت دقت این جمله را هضم کنند تا در کنکور تستش را هم دقیقاً به صورت اشتباه پاسخ دهند تا نمره مثبت بگیرند!

و البته من نیز الان مشغول طراحی تست برای همین گروه مخاطب هستم تا در تثبیت این آموزه ناروا، سهم خود را ایفا کنم!!!!!  دیدگاه:()
نوشته شده در تاریخ   یکشنبه 92 آذر 10   در ساعت 1:6 صبح   بدست جواد پور روستایی 
________________
______
__
 
بازدید امروز : [146] ، دیروز: [213] ، کل بازدیدها:[668401]

استفـاده از مطالب این وبـلاگـ، در وبگاه های دیگر، با ذکر منبـع و البتـه حفظ امـانت، بلامانع می باشد.